ANUNT  DE  ANGAJARE PERSONAL

Asociatia Nevo Parudimos este o organizatie nonguvernamentala care activeaza in domeniul social si educational cu sediul in Resita, judetul Caras Severin. Mai  multe informatii despre noi si despre proiectele desfasurate de asociatie gasiti la www.nevoparudimos.ro

 Numar posturi disponibile:

  • O pozitie part time ( 4 ore/zi) asistent manager
  • O pozitie part time ( 4 ore/zi) lucrator social

 Descrierea postului asistent manager:

  • Comunicare cu partenerii din tara si strainatate
  • Relationare cu institutiile locale,
  • Gestionarea biroului asociatiei documente, deconturi delegatii)
  • Participare la intalniri in tara si in strainatate
  • Organizare logistica evenimente in cadrul proiectelor asociatiei
  • Arhivarea documentelor asociatiei

Profilul candidatului AM:

  • Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare
  • Cunostinte PC (Word, Power Point, Excel, internet);
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate;
  • Cunoaşterea a cel puţin o limbă străină (de preferat Engleză);
  • Competenţe de comunicare pe plan local şi internaţional;
  • Abilităţi organizatorice (elemente birocratice);
  • Spirit de echipă şi dedicaţie;
  • Experienţa în domeniu constituie avantaj.
  • Persoana deschisa, comunicativa

 Descrierea postului lucrator social:

  • Realizarea de activitati specifice de asistenta sociala si dezvoltare comunitara in cartierul Mociur din Resita si in alte cartiere/comunitati defavorizate din resita sau din judet.
  • Realizarea de rapoarte de lucru
  • Organizarea de intalniri de informare/ sensibilizare/ responsabilizare a comunitatilor dezavantajate
  • Asistarea beneficiarilor in procesul de obtinere a actelor de proprietate, identitate, indemnizatii sociale sau altre probleme legale.
  • Relationare cu institutii din domeniul social
  • Participare in implementare de proiecte nationale sau internationale in domeniu
  • Disponbilitate de a se deplasa

Locul de desfasurare a activitatii: Sediul asociatiei Nevo Parudimos, munca de teren in  Judetul Caras- Severin.

Perioada de lucru: 4 ore/ zi cu posibilitatea de extindere la norma intreaga

Pentru a participa la selectie va rugam sa trimiteti  CV  Europass, insotit de o scrisoare de intentie pâna la data de 15.04.2016 la adresa de e-mail office@nevoparudimos.ro, in care sa mentionati ”Angajare AM” pentru pozitia de asistent manager si ”Angajare LS” pentru pozitia de lucrator social.

Evaluarea cererilor primite se va face cu respectarea principiului confidentialitatii si a egalitatii de sanse.

Vor fi contactate numai persoanele care îndeplinesc cerintele mentionate si sunt invitate pentru interviu în maxim 10 zile de la termenul limita de depunere a dosarului.

Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati pe doamna Turcu Laura, manager de proiecte in cadrul Asociatiei Nevo Parudimos la tel 0355429351 , email laura.turcu@nevoparudimos.ro.